Search

Spektakl teatralny ,, O psie Kasztanie, który został detektywem”

22 marca 2018 r. uczniowie klas 1-3 wybrali się CHDK-y na spektakl pt. ,,O psie Kasztanie, który został detektywem", w wykonaniu aktorów Teatru FORM.ART z Łodzi działającego przy Fundacji FORM.ART. Dzieci w wielkim skupieniu obejrzały historię psa Kasztana, który mieszkał z Dziadkiem i Panną Kottą. Jego marzeniem było zostanie detektywem, tak wielkim, jak Sherlock Holmes. W tym celu wynajdował ślady i wskazówki oraz rozwiązywał zagadki, takie jak ta: Gdzie podziewają się skarpetki, które Dziadek wkłada do pralki parami, a wyjmuje zawsze bez pary lub kto wykrada nocą ser z lodówki? Panna Kotta wyśmiewa poczynania Kasztana, ale pewnego dnia okazuje się, że jest prawdziwa zagadka do rozwiązania: Dziadek nie wraca ze sklepu. Przychodzi sąsiadka, żeby nakarmić pannę Kottę i wyprowadzić na spacer Kasztana. Ten postanawia jednak uciec by odszukać Dziadka. Dzieci z przyjemnością obejrzały tę pełną wzruszeń opowieść mówiącą o sile przyjaźni, oddaniu, poświęceniu i uczącą ich odpowiedzialności, szacunku i wzajemnej miłości. Spektakl wzbogaciły też dźwięki autorskich piosenek śpiewanych na żywo przez aktorów. Uczniowie miło spędzili czas.

Justyna Wiśniewska