Search

DOBRE I ZŁE PRZYJAŹNIE – spotkanie autorskie z Elżbietą Zubrzycką

26 marca br. klasa 1b wraz z wychowawcą gościła w Miejskiej Bibliotece Publicznej – oddział dla dzieci na spotkaniu autorskim z dr Elżbietą Zubrzycką - autorką, doktorem psychologii i nauk humanistycznych. Jest ona założycielką Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, autorką wielu bestsellerowych książek o charakterze edukacyjnym oraz twórczynią programu Bezpieczne Dziecko. Jest także terapeutką-trenerem grupy Balinta( superwizja), hipnozy i technik antystresowych. Autorka 5 książek dla dorosłych i 30 dla dzieci. Jej książki dla dzieci pomagają rodzicom w wychowaniu, a małym czytelnikom w radosnym rozwoju i przygotowaniu do radzenia sobie w ich codziennym życiu. Tytuły: ,,Słup soli", ,,O zajączku Filipie” czy ,,Marudek i Pogodek” zostały włączone do lektur szkolnych ze względu na ich edukacyjny charakter. Pisarka opowiadała o swoich książkach, życiu prywatnym, rozmawiała z dziećmi m.in. o tym, czym jest przyjaźń? Jakie cechy przyjaźni są najważniejsze ? Z kim chciałyby się dzieci zaprzyjaźnić? Czy imponują nam dzieci silne, których wszyscy się boją? A może modnie ubrane? Była dość burzliwa, ale ciekawa dyskusja. Na koniec odpowiadała na pytania uczestników spotkania. Była też możliwość zakupu książek Pani Zubrzyckiej z autografem oraz wspólne zdjęcie. Mam nadzieję, że książeczki pomogą rozwiązać niejeden problem z którym sobie nie radzimy. Każda książka zawiera dodatek dla rodziców – krótki wykład na poruszany w opowiadaniu temat połączony ze wskazówkami, jak wykorzystać treść książki w rozmowie z dzieckiem i kształtowaniu jego postaw. To był bardzo mile spędzony czas.

Jusyna Wiśniewska