Search

Wiosenna wycieczka do Poznania.

Z samego rana 16 kwietnia 2018r., chętni uczniowie klas siódmych w ramach Kółka Krajoznawczo-Turystycznego w Szkole Podstawowej nr 3, udali się na wycieczkę do Poznania. Pierwszym punktem programu były profesjonalne zajęcia edukacyjno-poznawcze „POZnaj Ławicę” w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego. Głównymi atrakcjami było: - zwiedzanie terminalu pasażerskiego, - „ścieżka pasażera” (wydanie okazjonalnych „kart pokładowych” przy stanowiskach check-in, zapoznanie się z zasadami obowiązującymi w trakcie kontroli bezpieczeństwa, przejście przez kontrolę bezpieczeństwa do hali odlotów), - zwiedzenie hali odlotów oraz salonu Business Executive Lounge, - przejście do hali przylotów części zastrzeżonej-prezentacja z udziałem grupy pirotechnicznej SG. Uczniowie będąc na płycie lotniska mieli okazję zaobserwować start i lądowanie samolotów. Zajęcia te poprowadzone były w bardzo ciekawej formie. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, na które otrzymywali profesjonalne odpowiedzi. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali pani prof. Iwony Piotrowskiej, która oprowadzała po Instytucie, opowiadała i przekazywała wiele interesujących wiadomości. Z wielkim zainteresowaniem uczniowie zwiedzili z przewodnikiem wystawę w Pracowni Muzeum Ziemi WNGiG UAM, która prezentuje liczący 200 mln lat fragment historii geologicznej naszego kraju. Oprócz pamiątek dawnej historii Polski, minerałów, kamieni ozdobnych oraz rud metali, można było również podziwiać kolekcję największych meteorytów znalezionych na terenie naszego kraju, a także bogaty zbiór skał oraz skamieniałości. Wśród eksponatów budzących największe zainteresowania były drobinki złota, diament oraz zęby wymarłych zwierząt. Ciekawe okazy skał młodzież podziwiała w lapidarium (ogrodzie skalnym), który znajduje się pod gołym niebem obok budynku Instytutu Geologii UAM. Ostatnim punktem, a jednocześnie tradycyjnym zakończeniem wycieczki był posiłek w galerii Plaza. Wszyscy wracali do domu zadowoleni i pełni wrażeń. Taki całodniowy wyjazd jest dla wszystkich niepowtarzalną odskocznią od codziennych obowiązków szkolnych, a także sprzyja integrowaniu się uczniów naszej szkoły.

Marlena Malendowska