Search

SPRAWDZALIŚMY NASZE SIŁY – NIECODZIENNA PRÓBA GENERALNA

Kiedy? 16 maja. Gdzie? W Szkole Podstawowej nr 3 w Chodzieży w sali nr 12. Kto? Uczniowie klas siódmych i szóstych. Co? Przedstawienie dla rodziców. Tak odpowiadając na pytania, można by bez użycia zdań mówić o wydarzeniu, które miało miejsce w naszej szkole. Jednak forma opisu lepiej odda atmosferę przedstawienia. Otóż we wspomnianym wyżej terminie uczniowie uczestniczący w zajęciach kółka teatralnego mieli okazję zaprezentować przed swoimi rodzicami nabyte w ciągu ostatniego semestru umiejętności aktorskie. W spektaklu zatytułowanym Niewiarygodne przygody Marka Piegusa wystąpili: Hanna Dygułła, Bartłomiej Jaśkowiak, Filip Jurgiel, Marcjanna Jurgowiak, Marta Kruszelnicka, Agata Łuczak, Krzysztof Skórzewski, Kacper Sikorski, Aleksander Sporysz, Krzysztof Szafrański, Natalia Szudera oraz Jan Tomaszewski. Pod czujnym okiem opiekuna grupy uczniowie doskonalili swoje umiejętności, by zaprezentować je przed rodzicami. Skupienie z jakim rodzice oglądali występ, wybuchające raz po raz salwy śmiechu utwierdziły nas w przekonaniu, że uczniowie nabyli nowe umiejętności. A kiedy najlepiej się uczyć? Oczywiście przez zabawę. Społeczność szkolna będzie miała okazję zobaczyć przedstawienie 20 czerwca. Już dziś zapraszamy.

Mirosława Stube