Search

„BLIŻEJ MUZYKI”

Jak mawiał Arystoteles „muzyka łagodzi obyczaje”, czyli wpływa na nas, na nasze otoczenie, sprawia, że inaczej patrzymy na świat. Muzyka bowiem jako sztuka piękna uwrażliwia nasze serca i dusze na otaczającą nas rzeczywistość, ubogaca i uskrzydla. Może wzbudzać pozytywne emocje i zmieniać ludzkie nastawienie do życia. Przenosi słuchacza w świat marzeń, potrafi wyciszyć i nadać nastrój danej sytuacji. Muzyka to część każdego z nas. Spotykamy ją w każdym miejscu i w każdym czasie. To niepowtarzalne zjawisko, które trwa od wieków, a które nigdy nie przestaje być na topie, bo potrafi łączyć różne środowiska i ma wielki wpływ na psychikę człowieka. Podczas festiwalu „Bliżej muzyki” zorganizowanego w SP3, w środę 23 maja, uczniowie mogli się zjednoczyć, a przede wszystkim mogli przez chwilę obcować ze sztuką wyższego rzędu, gdyż muzyka jest światem, w którym niepotrzebne są słowa, aby ukazać najcudowniejsze uczucia. Dla uczniów trójki, w tym wyjątkowym dniu była zorganizowana „scena otwarta”, gdzie swój talent, umiejętności mógł pokazać każdy, kto chciał podzielić się nim z większą publicznością. Nie zabrakło śpiewów, tańców, gry na gitarze oraz keyboardzie. Niektórzy ukazali swój talent w składaniu nietypowych samolotów z papieru, które inni uzdolnieni artystycznie uczniowie ozdabiali malując na nich niepowtarzalne „małe arcydzieła”. To był piękny czas podsumowań wszystkich konkursów muzycznych, które odbyły się w roku szkolnym 2017/2018 oraz projektu „Muzyczne fantazje”. Jestem wzruszona, że tylu młodych, zdolnych ludzi potrafi sprawić, że ich występ na scenie na długo pozostaje w pamięci, a przede wszystkim emocje, zarażanie innych uczuciami, które towarzyszą podczas bliskiego kontaktu ze sztuką i jej przeżywania mają najwyższą wartość, są bezcenne. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, życzę abyście na swej muzycznej drodze wzbudzali wyłącznie pozytywne emocje i doznania i dzielili się tą radością bliskiego obcowania ze sztuką z innymi.

Małgorzata Jaroszyk