Dwudniowa wycieczka uczniów Kółka Krajoznawczo-Turystycznego oraz klasy VII b do Warszawy.

Wczesnym rankiem 29 maja 2018 roku, dwudziestodziewięcioosobowa grupa uczniów z Kołka Krajoznawczo-Turystycznego i z klasy VII b z wychowawczynią p. Hanną Krakowiak, wyruszyła na dwudniową wycieczkę do Warszawy, zorganizowaną przez p. Marlenę Malendowską. Program wycieczki był atrakcyjny i bardzo napięty. Nad całością czuwał pan przewodnik. Najpierw wszyscy zwiedzili Stadion PGE Narodowy, a następnie Muzeum Sportu i Turystyki. Potem cała wycieczka udała się do hotelu na zakwaterowanie i obiadokolację. Następnie rozpoczęło się zwiedzanie Warszawy pieszo z przewodnikiem. Aby dotrzeć do śródmieścia, wszyscy po raz pierwszy mieli możliwość przejażdżki metrem. Najpierw grupa udała się do galerii Złote Tarasy, aby zakupić sobie pamiątki z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Po wyjściu z galerii oglądali z zewnątrz Pałac Kultury i Nauki. Następnie wszyscy przespacerowali ulicą Nowy Świat i Krakowskim Przedmieściem, oglądając pomnik Mikołaja Kopernika i Adama Mickiewicza, na Placu im. Józefa Piłsudskiego widzieli m.in.: miejsce odprawiania mszy św. przez Jana Pawła II, Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, Grób Nieznanego Żołnierza i zmianę warty, Teatr Wielki, Pomnik Józefa Piłsudskiego, Kolumnę Zygmunta, Pałac Prezydencki, kościół Św. Krzyża z sercem Chopina, hotel Bristol-miejsce odwiedzane przez Jana Kiepurę, Zamek Królewski, Pomnik Stefana Wyszyńskiego, trasę W-Z, miejsce, w którym rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. Dalej grupa przeszła na Stary Rynek, a na nim mogli zobaczyć m. in.: Syrenkę, restaurację U Fukiera i U Bazyliszka, najmniejszą kamienicę w Warszawie, mury Starego Miasta, kamienice na Mariensztacie, pałac pod Blachą, Pałac Prezydencki, Barbakan. Późnym wieczorem był powrót metrem na nocleg. Drugiego dnia, zaraz po śniadaniu i wykwaterowaniu, cała grupa udała się autokarem do Łazienek Królewskich. Uczniowie mieli okazję podziwiać piękno przyrody oraz Pałac Miedzieszyńskich, Pałac na Wodzie, Oranżerię i pomnik Chopina. Ostatnim punktem wycieczki była zabawa przez naukę w Centrum Nauki Kopernik. Przejeżdżając autokarem pan przewodnik zwrócił uwagę uczniów na Belweder, Siedzibę Rady Ministrów, Sejm, Senat, most Świętokrzyski z Syrenką i most Poniatowskiego. Wycieczka była bardzo ciekawa. Dzięki niej wielu uczniów mogło poszerzyć swoją wiedzę. Na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Były to miłe i zabawne chwile, które upamiętniono wieloma zdjęciami. Podczas drogi powrotnej, młodzież wykazała się dużą aktywnością wokalną. Wszyscy wrócili do Chodzieży zadowoleni i pełni wrażeń, ale trochę zmęczeni. Taki wyjazd był dla nich niepowtarzalną odskocznią od codziennych obowiązków szkolnych, a także sprzyjał integrowaniu się uczniów naszej szkoły.

Marlena Malendowska