Search

Aktywnych wakacji!

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego 2018/2019 zachęcając do aktywnego wypoczynku naszych uczniów zaplanowano w dniach 17, 18 czerwca obchody szkolnego Dnia Sportu połączonego z niespodziankami związanymi z minionym niedawno Dniem Dziecka. Klasy wraz z wychowawcami wyruszały ze szkoły na teren przy MOSiR, gdzie korzystając z naturalnych walorów naszego miasta uczniowie spędzili przedpołudnie. Przy pięknej pogodzie odbył się wspólny spacer wokół jeziora, obowiązkowa sesja w makach i pyszne pikniki przygotowane przez Rady Oddziałowe. Wspólnie spędzony czas z rodzicami, to zawsze okazja do integracji klas oraz poznania środowiska uczniów, a dla rodziców – środowiska dzieci. W organizację obchodów włączyła się aktywnie Rada Rodziców – fundując dla wszystkich uczniów drożdżówki i słodycze oraz pomagając w czynnościach organizacyjno- porządkowych, za co serdecznie dziękujemy. Rodzice uczestniczyli także w spacerze oraz mieli swoich przedstawicieli w zespole rozgrywając z nauczycielami mecz piłki siatkowej przeciwko reprezentacji uczniów. W klasach młodszych rozegrano także konkurencje sportowe, takie jak rzuty woreczkiem do celu, kręgli, turniej w „Dwa Ognie” oraz zaprezentowano piosenki i wiersze na scenie. Klasy starsze natomiast zaproszono na mini maraton taneczny, który poprowadziły przedstawicielki Elite Dance Complex za co serdecznie dziękujemy. Mecz piłki siatkowej rozegrany pomiędzy uczniami, a nauczycielami i rodzicami mimo podzielonego dopingu ;-) zakończył się remisem i niewątpliwie był atrakcjią dla kibiców.

Wielkie DZIĘKUJEMY kierujemy także do sponsora wody dla wszystkich uczniów – firmy ubezpieczeniowej InterRisk oraz dyrektora MOSiR pana Janusza Smaruja za udostępnienie i przygotowanie sprzętu oraz stołów i ławek.

To były dla wszystkich miłe chwile – zapowiadające dla uczniów aktywne i wspólne z rodzicami wakacje.

Małgorzata Jeśko-Doręgowska

Justyna Wiśniewska

Czytaj więcej: Aktywnych wakacji!

Szczęśliwej drogi już czas, mapę życia w sercu masz…

19 czerwca, tuż po godz. 9.00 rozpoczęła się w Szkole Podstawowej nr 3 uroczystość zakończenia Roku Szkolnego 2018/2019. W słoneczny poranek – dosłownie zapowiadający lato i wakacje – zgromadzonych uczniów oraz ich rodziców powitała w imieniu dyrekcji i grona pedagogicznego pani Justyna Wiśniewska.

Uczniów klas 1-7 programem słowno – muzycznym pożegnali pierwszoklasiści pod opieką wychowawców. Życzenia szczególne skierowano także do trzecioklasistów, którzy już od września rozpoczną naukę na drugim etapie edukacji. Pani dyrektor Hanna Lohr wraz z wychowawcami klas trzecich wręczyła wyróżnienia oraz nagrody książkowe uczniom wyróżniającym się w nauce.

Podczas uroczystości uczniowie klas 4-7 z rąk dyrektora szkoły otrzymali natomiast stypendia za najwyższe w szkole wyniki w nauce oraz sukcesy sportowe. Na zakończenie pani Katarzyna Gról – prezes Związków Zawodowych Ogniska Szkoły nr 3 pożegnała panią Dorotę Janowiak pełniącą dotąd tą funkcję.

Po wspólnej uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie otrzymali świadectwa oraz dyplomy i nagrody za udział i sukcesy w konkursach. „Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek, szybko minęło te parę lat…” zaśpiewali natomiast 19 czerwca o godz. 10.00 ósmoklasiści podczas uroczystej akademii. Na widowni zasiedli dostojni goście: Burmistrz Miasta Chodzież – pan Jacek Gursz, Proboszcz Parafii św. Floriana – ksiądz kanonik Ireneusz Szypura, Zastępca Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży – pan Leszek Naranowicz. Byli też obecni nauczyciele i rodzice ósmoklasistów.

Sześćdziesięciu absolwentów z trzech klas ósmych opuściło mury swojej szkoły, by kontynuować naukę w szkołach ponadpodstawowych. To pierwszy rocznik zreformowanej szkoły podstawowej – dziś ośmioletniej. Wśród nich byli dwaj uczniowie nagrodzeni przez Burmistrza Miasta Chodzież pana Jacka Gursza za wysokie osiągniecia w nauce - Mateusz Lipczyński i Paweł Siurek. Nagrodę specjalną za wysoki wynik Egzaminu ósmoklasisty otrzymała Lena Łopatin. Ponadto obok nich wyróżnieni zostali: Natalia Baumgart, Igor Kujawski, Karolina Marciniak, Hubert Munc, Zuzanna Swosińska, Natalia Szymczak oraz Kinga Śróda.

Gratulujemy wszystkim absolwentom. Życzymy dalszych, właściwych wyborów. Przed Wami nowa szkoła, nowi koledzy, nauczyciele i wyzwania. Pamiętajcie jednak o swojej pierwszej szkole- Szkole Podstawowej nr 3 w Chodzieży.

Do widzenia Przyjaciele, wspólnych spraw mieliśmy wiele. Dziś ta nitka się urywa, coś się kończy, a coś się zaczyna…

Mirosława Stube

Małgorzata Jeśko-Doręgowska

Czytaj więcej: Szczęśliwej drogi już czas, mapę życia w sercu masz…

Odwiedziny Przedszkolaków

Jak co roku, w ramach współpracy z chodzieskimi przedszkolami, w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych i przedszkolaków, które miało na celu przede wszystkim zapoznać, być może przyszłych pierwszoklasistów, z organizacją lekcji oraz zajęć dodatkowych i czasu wolnego dla uczniów, a także z budynkiem, wyposażeniem i otoczeniem szkoły. Na naszych gości czekała również nie lada gratka, bowiem specjalnie dla nich został przygotowany humorystyczny i energetyczny występ dzieci uczestniczących w zajęciach teatralnych w świetlicy szkolnej oraz w zajęciach kółka tanecznego. Wspólny czas upłynął zdecydowanie za szybko, a z niektórymi Przedszkolakami powiedzieliśmy sobie głośne DO ZOBACZENIA!

J. Wiśniewska, D. Janowiak, M. Matyja, M. Kaczmarek, A. Przekop, M. Jakimcio

Powiatowy Konkurs Czytelniczy klas 2

W piątek 07 czerwca w SP nr 1 odbył się XII Powiatowy konkurs czytelniczy klas 2 pod patronatem Starosty Chodzieskiego. W konkursie wzięło udział 8 szkół z terenu powiatu chodzieskiego. Przebiegał on w formie quizu. Uczniowie rozwiązywali test. Wygrał zespół , który zdobył największą ilość punktów. I miejsce przypadło SP nr3! W skład zwycięskiego zespołu weszli uczniowie: Zuzanna Taistra kl.2a oraz Maja Krzyżaniak i Jakub Zatt kl.2b. Serdecznie gratuluję uczniom wspaniałego osiągnięcia i dziękuję Rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu. Justyna Wiśniewska

Ogólnopolski konkurs nauk przyrodniczych

12 marca 2019 roku po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Musieli zmierzyć się z doświadczeniami przygotowanymi przez Zespół Merytoryczny Świetlika, pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a następnie napisać trudny test zgodny z kategorią wiekową. W tym roku nie udało nam się uzyskać nagrody i wyróżnienia, ale i tak jesteśmy dumni, wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy.

MB

Podkategorie