Search

Czas na dojrzałe decyzje

W piątek 5 października br. uczniowie klas ósmych naszej szkoły uczestniczyli w Nocy Zawodowców zorganizowanej przez Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży oraz CWRKDiZ w Pile. Po zakończeniu części oficjalnej, nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z zawodami, których będą mogli uczyć się w przyszłym roku. W ramach warsztatów prezentowały się różne placówki oświatowe z terenu powiatu: Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży, Centrum Edukacji Zawodowej w Chodzieży oraz Zespół Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach. Spawaliśmy, obrabialiśmy metale, przysłuchiwaliśmy się zawodowcom… Uzyskiwaliśmy informacje o tym, co trzeba wiedzieć na temat wyboru zawodu. W ramach Nocy zawodowców ogłoszono wyniki konkursu Zawód moich marzeń, w którym wzięło udział troje uczniów z naszej szkoły: Mateusz Lipczyński VIIIc, Daniel Mazur VIIIb, Anastazja Popiołek VIIIc. Prace wykonali w dwóch technikach: komiks lub prezentacja multimedialna. Ponieważ na konkurs wpłynęły tylko cztery prace, uczniowie uczestniczący w konkursie, zgodnie z werdyktem jury, otrzymali nagrody pocieszenia. Na zakończenie Nocy Zawodowców mieliśmy okazję podziwiać spektakl Światło i dźwięk.

Mirosława Stube