Search

FOTO-spacer z ZAWODOWCAMI

W sobotę, 6 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli po raz pierwszy w wyjątkowym wydarzeniu pod nazwą „III CHODZIESKI SPACER FOTOGRAFICZNY”. Na zaproszenie nauczycielek – p. Marleny Malendowskiej, opiekuna Szkolnego Kółka Krajoznawczo –Turystycznego oraz p. Małgorzaty Jeśko-Doręgowskiej – działającej w Zespole Promocji Szkoły odpowiedziała grupa uczniów, która wraz z licznie zgromadzonymi miłośnikami fotografowania spędziła aktywnie sobotnie popołudnie. Uczniowie z przyniesionymi aparatami szybko wpasowali się w grono amatorów, jak i zawodowych fotografów korzystając w czasie spaceru z możliwości wymiany spostrzeżeń, uwag oraz podpatrywania techniki fotografowania - chociażby tego jak ustawić się czy jakie wybrać miejsce chcąc wykonać dobre zdjęcie. Młodzież miała niecodzienną okazję spotkać się i skorzystać ze wskazówek zawodowców nie tylko podczas spaceru pięknymi uliczkami naszego miasta, ale także podczas niespodzianki, jaką był rejs Chodzieżanką i motorówką wykonując nawzajem zdjęcia również ruchomym obiektom. Warunki organizacyjne, pogodowe oraz atmosfera były wspaniałe. Dzięki takim inicjatywom uczniowie w namacalny sposób mogą nie tylko rozbudzić swoje pasje i wrażliwość na piękno, ale także zainteresowania kulturowe – w dziedzinie krajoznawczej – ukazując na wykonanych zdjęciach dostrzegane obrazy swojego miasta, rozbudzając przy tym lokalny patriotyzm. Wspólny spacer na świeżym powietrzu był też doskonałą okazją do czynnego spędzenia wolnego czasu, do poznania nowych miejsc w Chodzieży oraz ciekawych ludzi. Wizyta w siedzibie WOPR była też okazją do zachęcenia uczniów do prozdrowotnego stylu życia poprzez udział w atrakcyjnych sportach wodnych, a także do kształtowania poczucia odpowiedzialności za swoje środowisko. Niezwykle atrakcyjny spacer ulicami miasta zakończył się podsumowaniem przedsięwzięcia, omówieniem dokonań i zaproszeniem uczniów do dalszej współpracy z organizatorami wydarzenia – p. Dariuszem Boberskim, p. Krzysztofem Wierzbickim i p. Honoratą Strudzik, którym serdecznie dziękujemy za wyjątkowy klimat, serdeczność i życzliwość podczas spotkania. W siedzibie Klubu Gospodarczego – na terenie Centrum Aktywności Seniora Wigor czekał także ciepły i słodki poczęstunek dla wszystkich oraz okolicznościowe upominki. Uczniowie mieli również okazję obejrzeć sprzęt fotograficzny oraz zobaczyć na zdjęciach efekty i różnice, jakie potrafi uzyskać odpowiedni do fotografowanego obiektu sprzęt, ale jednocześnie sprzęt w ręce amatora i zawodowego fotografa. Jak się jednak okazało – najważniejsza jest pasja… Zachęcamy ją rozwijać i liczymy, że nasi, szkolni „zawodowcy” już wkrótce będą sami przygotowywali materiał zdjęciowy z akcji szkolnych - promując tym ujęte sedno przedsięwzięć. Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy za udział i wspólnie spędzony czas.

Marlena Malendowska, Małgorzata Jeśko- Doręgowska