Search

Dzieciaki do Rakiet! -Finał

W Szkole Podstawowej nr 3 będziemy grali w tenisa ziemnego! A wszystko za sprawą udziału w konkursie „Dzieciaki do rakiet”, w którym należało nagrać minutowy film – zachęcający innych do uprawiania sportu i odpowiadający na pytanie „Dlaczego sport jest ważny?”. „Dzieciaki do rakiet” to ogólnopolska akcja banku BGŻ BNP Paribas promująca aktywność fizyczną wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli. Zadanie konkursowe zostało wykonane – potrzebne były jednak jeszcze głosy na nasz, opublikowany film. Głosowanie trwało miesiąc i zakończyło się w grudniu. Spośród 600 szkół - dzięki niesamowitemu wsparciu uczniów i ich rodzin, przyjaciół i znajomych szkoły udało nam się wspiąć na 26 miejsce! To cudowny wynik, bo świadczy o wielkim zaangażowaniu i wsparciu naszego przedsięwzięcia, którego celem było zdobycie dla szkoły sprzętu sportowego do nauki gry w tenisa ziemnego firmy Babolat oraz szkolenia dla dwóch nauczycieli. Na naszą szkołę oddano 64759 głosów i udało się! W lutym dotarła do nas wraz z listem gratulacyjnym wielka przesyłka z nagrodą – jej zawartość stanowi 20 rakiet do tenisa ziemnego, 50 piłeczek, 2 siatki oraz znaczniki. W miniony weekend natomiast dwoje nauczycieli uczestniczyło w dwudniowym szkoleniu metodycznym w Warszawie, gdzie wdrożyli się w tajniki programu „Tenis 10”, który jest przeznaczony dla początkujących w tenisowej przygodzie uczniów. Warto dodać, że sport ten jest nie tylko wspaniałą grą towarzyską, ale doskonale rozwija koordynację ruchową, równowagę, szybką reakcję i wiele innych umiejętności wpływających na rozwój fizyczny, ale i umysłowy uczniów. Zatem zarówno sprzęt, jak i zdobyte doświadczenie i wiedzę z pewnością wykorzystamy podczas zajęć w naszej szkole. Bardzo cieszy nas nie tylko sama nagroda, ale docenienie wielkiego zaangażowania osób, które każdego dnia klikając w przycisk „oddaj głos” zapewniły naszej szkole wysoką pozycję. Bardzo, bardzo za to dziękujemy. To nagroda dla nas od organizatorów konkursu „Dzieciaki do rakiet” pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, ale przede wszystkim od Rodziców, Uczniów i Przyjaciół szkoły. Uczniowie – zatem czas odpalić rakiety!

Małgorzata Jeśko-Doręgowska