Search

Kibice z SP3 i SP1 z Chodzieży powitali piłkarską wiosnę 2019 roku na stadionie przy ulicy Bułgarskiej.

W niedzielne popołudnie, 3 marca 2019 roku, pani Marlena Malendowska wraz z panią Małgorzatą Jeśko-Doręgowską zorganizowały dla uczniów z Kółka Krajoznawczo-Turystycznego wyjazd do Poznania na stadion przy ulicy Bułgarskiej, na jakże ważny mecz przyjaźni pomiędzy Lechem Poznań a Arką Gdynia. Klub sportowy zorganizował kolejną edycję akcji "Kibicuj z klasą" w ramach piłkarskiej ekstraklasy w rundzie wiosennej. Młodzież z chodzieskich szkół podstawowych SP3 i SP1 postanowiły wspólnie integrować się kibicując swojemu klubowi z Wielkopolski. Była to pierwsza tego typu wycieczka w tym roku. Młodzi kibice musieli odpowiednio się przygotować: obowiązkowo niebiesko-białe barwy, szaliki, flagi, czy pomalowane twarze. Tak właśnie prezentowali się wszyscy na moment przed wyjazdem do Poznania. Prawie 50-osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami niecierpliwie czekała na autokar, który miał zawieźć ich na Stadion przy ulicy Bułgarskiej, by tam mogli wtopić się w prawie 20-tysięczny tłum i czuć niesamowitą atmosferę tego meczu. Sama podróż minęła bardzo szybko i była okazją do integracyjnego spotkania szkół także podczas wizyty w McDonald. Rozpędzony dopingiem autobus, kołysał się w rytm piłkarskich przyśpiewek, a każdy z uczestników musiał wytypować po drodze wynik meczu. Najważniejszy był jednak sam moment wejścia na stadion. Można by rzec, parą z lokomotywy poznańskiego Kolejorza, uczniowie z chodzieskich podstawówek przywitali piłkarzy na stadionie przy ul. Bułgarskiej. Tysiące kibiców śpiewających hymn poznańskiego Lecha: „Ludzi tłum, biletów brak, cały stadion pękał w szwach”……- tak właśnie było na moment przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Szale w górę! Czas zaczynać! Nie sposób słowami opisać atmosfery panującej na tym stadionie podczas meczu. Piękna oprawa robiła ogromne wrażenie. Kto nigdy nie był na meczu w Poznaniu, nie jest w stanie wyobrazić sobie, jakie to jest przeżycie. Pomimo lekkiego chłodu i deszczu, nikomu nie było zimno, a zwłaszcza w 39 minucie I połowy, kiedy to rozgrzał wszystkich piłkarz Lecha Poznań - zdobywając piękną bramkę. Lech Poznań, przede wszystkim dzięki wspaniałemu dopingowi, wygrał 1:0. Cała grupa śpiewając udała się po meczu do autobusu, w którym nadal panowała jeszcze atmosfera z ul. Bułgarskiej. Tylko 2 osoby trafnie wytypowały wynik meczu, jednak wszyscy wierzyli w wygraną Lecha. Młodzieży bardzo podobała się taka forma spędzenia niedzieli. Wszyscy chętnie jeszcze raz pojechaliby na mecz Lecha Poznań.

Marlena Malendowska