Search

Zabawa w wyścigi

4 marca uczniowie klas pierwszych SP3 wzięli udział w szkolnej rywalizacji - „wyścigi rzędów”. Każdy z trzech oddziałów reprezentował 10-o osobowy zespół uczniów. Sportowa propozycja zorganizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego – panią Małgorzatę Jeśko-Doręgowską i Monikę Łochowicz miała na celu zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu, ale przede wszystkim podkreślała ważność współpracy w zespole, współdziałanie, bezpieczeństwo i radość wypływającą ze wspólnej zabawy i sukcesów. Po przywitaniu małych sportowców oraz ich wychowawców uczniowie przystąpili do kolejnych wyścigów. Przedstawiciele klas mieli okazję zaprezentować swoją sprawność fizyczną oraz umiejętności nabywane podczas zajęć wychowania fizycznego. Były biegi, unihokej, toczenie piłki, sadzenie ziemniaków, toczenie na materacu, ale także w nawiązaniu do kończącej się zimy – wyścigi na łyżwach. Najważniejsza podczas punktacji była nie tylko szybkość wykonanego zadania, ale również współpraca i zdyscyplinowanie zespołu oraz przestrzeganie zasad fair play... Po zliczeniu zdobytych przez zespoły punktów – pierwsze miejsce przyznano klasie 1b, natomiast drugie ex aequo drugie miejsce przyznano klasie 1a i klasie 1c. Nie było więc przegranych, a za to doskonała zabawa, współpraca i wzorowa postawa – czego serdecznie WSZYSTKIM gratulujemy! Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy dla klas wręczone przez organizatorki oraz cukierki przekazane wraz z gratulacjami przez wychowawców.

Małgorzata Jeśko-Doręgowska