Search

„KU POKRZEPIENIU SERC”

W minioną środę, 29 maja 2019r., na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie podsumowujące projekt muzyczny „KU POKRZEPIENIU SERC-POLAK WSZECH CZASÓW-STANISŁAW MONIUSZKO”. Zaproszeni goście, uczniowie klas I-III oraz przybyli nauczyciele mieli okazję zobaczyć występy uczniów naszej szkoły i tych, którzy próbowali swoich sił w organizowanych w ramach projektu konkursach i zajęli najwyższe miejsca na podium, ale również najmłodszych uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej. Ci pod okiem pani Anny Przekop, w pięknych strojach wsparli autorkę projektu Małgorzatę Jaroszyk i przygotowali montaż słowny. Pokazali show w zaprezentowanej uwspółcześnionej wersji tańca „Prząśniczka”, co potwierdzić mógł wielki aplauz, okrzyki i gwizdy ze strony publiczności, której udzielił się duch spotkania. Goście nagrodzili brawami wszystkich uczestników projektu, bo tego dnia otrzymali oni dyplomy i nagrody rzeczowe za zaangażowanie w organizowane przedsięwzięcia. Na zakończenie spotkania zabrzmiały słowa D. Kwiatkowskiego w piosence „Nie mów nie”: „Nigdy więcej nie mów nie, i odkrywaj nowy sens, póki młodość w nas dziś gra, każdy z nas odwagę ma. I kolejny mały krok, żeby znów odnaleźć moc. Nigdy więcej nie mów nie!” w wykonaniu szkolnego chóru „Con amore”. Organizatorka spotkania zachęciła wszystkich uczniów, by nigdy się nie poddawali i próbowali realizować swoje cele, marzenia i nie dali sobie wmówić, że się nie da! Jak powiedział Lew Tołstoj „Muzyka jest scenografią uczuć” i obyśmy tych doznań mogli doświadczać jak najwięcej w naszym życiu.

Małgorzata Jaroszyk