Aktywnych wakacji!

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego 2018/2019 zachęcając do aktywnego wypoczynku naszych uczniów zaplanowano w dniach 17, 18 czerwca obchody szkolnego Dnia Sportu połączonego z niespodziankami związanymi z minionym niedawno Dniem Dziecka. Klasy wraz z wychowawcami wyruszały ze szkoły na teren przy MOSiR, gdzie korzystając z naturalnych walorów naszego miasta uczniowie spędzili przedpołudnie. Przy pięknej pogodzie odbył się wspólny spacer wokół jeziora, obowiązkowa sesja w makach i pyszne pikniki przygotowane przez Rady Oddziałowe. Wspólnie spędzony czas z rodzicami, to zawsze okazja do integracji klas oraz poznania środowiska uczniów, a dla rodziców – środowiska dzieci. W organizację obchodów włączyła się aktywnie Rada Rodziców – fundując dla wszystkich uczniów drożdżówki i słodycze oraz pomagając w czynnościach organizacyjno- porządkowych, za co serdecznie dziękujemy. Rodzice uczestniczyli także w spacerze oraz mieli swoich przedstawicieli w zespole rozgrywając z nauczycielami mecz piłki siatkowej przeciwko reprezentacji uczniów. W klasach młodszych rozegrano także konkurencje sportowe, takie jak rzuty woreczkiem do celu, kręgli, turniej w „Dwa Ognie” oraz zaprezentowano piosenki i wiersze na scenie. Klasy starsze natomiast zaproszono na mini maraton taneczny, który poprowadziły przedstawicielki Elite Dance Complex za co serdecznie dziękujemy. Mecz piłki siatkowej rozegrany pomiędzy uczniami, a nauczycielami i rodzicami mimo podzielonego dopingu ;-) zakończył się remisem i niewątpliwie był atrakcjią dla kibiców.

Wielkie DZIĘKUJEMY kierujemy także do sponsora wody dla wszystkich uczniów – firmy ubezpieczeniowej InterRisk oraz dyrektora MOSiR pana Janusza Smaruja za udostępnienie i przygotowanie sprzętu oraz stołów i ławek.

To były dla wszystkich miłe chwile – zapowiadające dla uczniów aktywne i wspólne z rodzicami wakacje.

Małgorzata Jeśko-Doręgowska

Justyna Wiśniewska