Search

Komunikat

Uwaga rodzice i uczniowie, od 1 lutego 2020 nie zbieramy makulatury.

Zapisy do szkoły na rok szkolny 2020/2021

Uwaga rodzice w Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Chodzieży rozpoczęły się zapisy na rok szkolny 2020/2021

 

Od 10.02.2020 r. zgodnie z harmonogramem zawartym w procedurze przyjmowania uczniów do naszej szkoły  umieszczonej w zakładce „Zapisy do szkoły”→ „Procedura przyjmowania uczniów do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Chodzieży na rok szkolny2020/2021” należy składać  podpisane przez rodziców lub opiekunów prawnych wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej. Dokumenty należy składać osobiście w sekretariacie szkoły.

Wspomnień czar…

Słowa piosenki „Sześćdziesiąt lat minęło jak jeden dzień…” rozbrzmiewały w murach naszej szkoły 8 stycznia 2020 roku. Nadszedł bowiem czas uroczystego świętowania sześćdziesiątych urodzin Trójki:

„A wszystko to, bo szkołę kocham

Nie wiem jak bez Trójki mógłbym żyć…”

Obchody rozpoczęły się jednak już wcześniej. O godz. 10.00 społeczność szkolna oraz przybyli przyjaciele szkoły wzięli udział w Mszy Św. w chodzieskiej kolegiacie Św. Floriana. Uroczystej Mszy w intencji szkoły i jej pracowników oraz uczniów przewodniczył ks. proboszcz Ireneusz Szypura z służbą liturgiczną reprezentowaną przez naszych uczniów. Dalsza części obchodów - to wyjątkowa okazja, aby oddać w sposób szczególny hołd Powstańcom – Patronowi Szkoły w Rocznicę Bitwy o Chodzież podczas odbywającego się corocznie uroczystego capstrzyku przy mogile Powstańców Wielkopolskich - na cmentarzu. W uroczystości towarzyszyły nam delegacje oraz sztandary chodzieskich jednostek.

Verte

Czytaj więcej: Wspomnień czar…

Udane zbiory

Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży kolejny raz przystąpili do konkursu „Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie”, którego organizatorem było Nadleśnictwo Podanin. Pokazaliśmy, że los leśnych zwierząt nie jest nam obojętny. Zebraliśmy sporą ilość kasztanów i żołędzi – 2863 kg. W ogólnej klasyfikacji zajęliśmy czwarte miejsce i otrzymaliśmy atrakcyjne nagrody. Szkolną mistrzynią zbiorów została Martynka Przysiecka z klasy 3b, która zebrała prawie 527 kg nasion. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie.

60 lat z lekturami. Olga Tokarczuk – nasza noblistka

Biblioteka zaprasza uczniów, rodziców i nauczycieli do oglądania dwóch wystaw. Jedna ukazuje, jak zmieniały się lektury na przestrzeni 60 – lat zgodnie z tendencjami programowymi. Natomiast druga przedstawia twórczość naszej polskiej noblistki – Olgi Tokarczuk. Zachęcamy do odwiedzin biblioteki, jak również do wypożyczania książek z wystaw.

Iwona Kosowska Katarzyna Gról