Search

Razem tworzymy lepszy świat

3 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Tego dnia klasa III c wzięła udział w występach artystycznych dzieci i młodzieży pt. ,,Razem tworzymy lepszy świat ”w Chodzieskim Domu Kultury. Były śpiewy, recytacja i energetyczne tańce. Scenki, w wykonaniu licealistów, uświadomiły nam trudną sytuację osób z niepełnosprawnościami i skłoniły do refleksji nad naszym zachowaniem wobec nich. Obejrzeliśmy też film nagrany przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej , pokazujący ich prace. Tworzą przepiękne przedmioty, które można nabyć w sklepie ,,Arka” przy ulicy Reymonta. Podczas uroczystości odbyło się także wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego ,,Zrozumieć niepełnosprawność. Razem tworzymy lepszy świat.” Byliśmy dumni, ponieważ w kategorii klas IV-VIII, drugie i trzecie miejsce zajęły uczennice klasy VI c Zuzanna Majewska i Roksana Łyko. Niesamowita atmosfera zintegrowała wszystkich. Nie ma już Was i Nas- jesteśmy My –spełniło się przesłanie.

M.Najder