Search

MODA na WOLONTARIAT! Co Wy na to?

5 grudnia przypada Miedzynarodowy Dzień Wolontariusza, a tuż po nim Mikołajki.

Ponieważ WOLONTARIUSZ, to osoba  która dobrowolnie, bez wynagrodzenia, poświęca swój czas na rzecz pomocy innym – Szkolne Koło Wolontariatu w ramach swojej edukacyjnej działalności postanowiło uczcić ten dzień i zachęcić uczniów do akcji promującej nie tylko „modę na wolontariat”,  ale także do dawania innym prezentów od serca.

Każda klasa otrzymała pudełko po zapałkach i pięć karteczek. Zadaniem klasy było przedyskutować temat możliwości okazywania pomocy i wsparcia potrzebujących oraz zapisanie wybranych pomysłów na kartkach. Propozycje „prezentów” od serca należało włożyć do pudełeczka i pięknie zapakować,  jak najbardziej wartościowy prezent.

Ze zgromadzonych propozycji prezentów powstało bardzo okazałe świąteczne drzewko – pełne kolorów i blasku dobroci- oplecione łańcuchem z podsumowującym akcję motto „SERCA KUPIĆ NIE MOŻNA, ale zawsze można je okazywać innym!”.

Podczas akcji uczniowie zachęcani byli do refleksji nad pytaniem - czy warto taki „prezent” podarować komuś właśnie w Mikołajki lub każdy inny dzień w zależności od napotkanych sytuacji? Zebrany na gazetce w formie choinki zbiór podpowiedzi z pewnością nie tylko doskonale definiuje rolę małych wolontariuszy, ale także jest odpowiedzią na zadane pytanie.

Zatem, Drodzy Uczniowie, Rodzice, najbliżsi – samych prezentów od serca!

 

Małgorzata Jeśko-Doręgowska

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu