Search

Innowacja biblioteczna – sposób na promowanie czytelnictwa

W naszej bibliotece od listopada 2019 roku realizowana jest innowacja biblioteczna pt. „Zostań przyjacielem biblioteki szkolnej”. W innowacji biorą udział chętni uczniowie, którzy należą do kółka bibliotecznego. Dwa razy w miesiącu młodzież spotyka się, by pod okiem pań bibliotekarek odtworzyć na żywo okładki znanych, lubianych książek. Uczniowie zawsze muszą się odpowiednio przygotować do swojej pracy. Zapoznają się ze szczegółami danej okładki, dobierają potrzebne rekwizyty, charakteryzację i tło, na którym przedstawione są postacie. Następnie wykonują odpowiednie ujęcia aparatem, a powstałe zdjęcia poddają obróbce komputerowej, by upodobnić swoje dzieła do oryginału. Dotychczas powstało wiele ciekawych prac. Kreatywne zajęcia z książką przynoszą pomyślne efekty, które można zobaczyć na ściennej gazetce naprzeciwko wejścia do biblioteki. Mamy nadzieję, że takimi propozycjami zachęcimy wielu z Was nie tylko do czytania książek, ale przede wszystkim pokażemy, że promować książki można na wiele sposobów, a praca z nimi może być bardzo ciekawą przygodą.

K. Gról, I. Kosowska