Search

WYNIKI V EDYCJI KONKURSU MUZYCZNEGO „ŚWIAT W MUZYCE”

W środę, 26 stycznia uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności muzyczne podczas finału konkursu „Świat w muzyce”. Jak co roku konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem i tym razem nie zabrakło chętnych, którzy zaśpiewali z głębi duszy swoją ulubioną piosenkę. Repertuar był bardzo zróżnicowany, można było usłyszeć popularne i współczesne piosenki pop królujące teraz na listach przebojów, znanych wokalistów jak: Cleo, Dawida Podsiadło czy Roksanę Węgiel, ale także utwory z dziecięcej literatury słynną „Kaczkę dziwaczkę” czy „Wesołą skakankę”. Nie zabrakło również utworów ze znanych bajek, takich jak „Król lew”, a także niepowtarzalnych i niezapomnianych arcydzieł muzycznych jak Leonarda Cohena „Hallelujah” czy „Zawsze tam, gdzie ty” zespołu Lady Pank. W kategorii z „rodziną” można było podziwiać wzruszający występ sióstr do piosenki „Ramię w ramię”, a także utwór „Górą Ty” w wykonaniu mamy z synem. Wszyscy uczestnicy wypadli wspaniale, młodzi artyści śpiewali od serca, bardzo emocjonalnie i potrafili przenieść słuchaczy do świata magicznych dźwięków.

Jury w składzie: Małgorzata Najder, Małgorzata Jaroszyk, Marta Kaczmarek, Marek Piątkowski i Mirosław Górski mieli ciężkie zadanie, aby wybrać tych najlepszych.

Wyłoniono następujących laureatów:

Kategoria klasy I-III

I miejsce Zuzana Nowak z kl.2b

II miejsce Wojciech Kaczmarek z kl.2a

II miejsce Wanessa Bogacka z kl.3c

III miejsce Maja Krzyżaniak z kl.3b

Wyróżnienie: Maja Fenger z kl.1a

Kategoria klasy IV-VIII

I miejsce Olga Nowak z kl.6a

II miejsce Zuzanna Winkiel z kl.5a

II miejsce Sara Szyńska i Julia Zużewicz z kl.7a

III miejsce Filip Jurgiel z kl.7c

Wyróżnienie: Alicja Chejnowska z kl.5a, Amelia Jaroszyk z kl.5a, Liwia Grewling z kl.6b, Zofia Bajerska z kl.5b, Jakub Matysiak z kl.7b

Serdecznie wszystkim uczestnikom gratuluję i dziękuję za to, że podzieliliście się z nami swoimi emocjami i pokazaliście jak bardzo ważna jest dla Was i bliska Waszemu sercu –muzyka. Było pięknie, życzę Wam odnoszenia dalszych sukcesów i realizujcie się w kolejnych działaniach artystycznych.

Małgorzata Jaroszyk