Search

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Dnia 27 lutego 2020r. w szkolnej bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie klas pierwszych na czytelnika. Pierwszoklasiści przychodzili z wychowawcami do biblioteki, by oficjalnie zostać przyjętym do braci czytelniczej. Panie bibliotekarki starały się, by ten dzień był dla dzieci wyjątkowy, dlatego przygotowały liczne niespodzianki. Jedną z nich był występ dziewczyn z klasy 6b: Michaliny Grabowskiej, Julii Wolskiej, Liwii Grewling i Marii Eichstadt, które przebrane za postaci z bajek, w bardzo wesoły i przystępny sposób, przybliżyły wszystkim uczestnikom wartość książki. Przekazały również rady, jak o nią dbać. Dzieci wzięły udział w krótkim przedstawieniu, które zakończyło się zagadkami dotyczącymi bajek. Cieszymy się, że uczniowie tak dobrze znali ich treści i potrafili poprawnie odpowiedzieć na postawione pytania. Na sam koniec dzieci uroczyście, niczym rycerze, zostali pasowani na czytelników przez królową książek. Na pamiątkę tego wydarzenia na ręce wychowawców zostały przekazane dyplomy. Każdy uczeń dostał również ręcznie zrobioną zakładkę, która na jednej ze stron zawierała bardzo cenne informacje, jak należy postępować z książką, aby służyła jak najdłużej. Mamy nadzieję, że zakładki będą używane do nowo wypożyczonych książek, a dzieci od tego dnia staną się częstymi gośćmi naszej biblioteki.

K. Gról, I. Kosowska, A. Przekop