Search

Okazja do świętowania!

W miniony piątek z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet Rada Rodziców postanowiła umilić czas uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży. Dzięki uprzejmości Pana Marcina Kity klasy 1-4 mogły od samego rana wybrać się na seans filmowy do kina „Noteć”. Dzieci obejrzały bajkę przygodową „Śnieżna przygoda". Dowiedziały się, że warto ze sobą współpracować i że mimo, że każdy z nas jest inny i ma inne wady oraz zalety, razem można stworzyć świetny zespół i zdziałać zdecydowanie więcej niż w pojedynkę. Dla dziewcząt klas 5-6 rodzice przygotowali godzinę z tańcem, ruchem i muzyką. W swoim babskim gronie z uśmiechem na ustach uczennice ćwiczyły układy choreograficzne wraz z energicznym i pełnym pasji zespołem Elite Dance Studio. Dziewczynki po każdym tańcu zmęczone padały na ziemię, jednak bardzo szybko takty kolejnych piosenek porywały je do kolejnego tańca. Po tych zajęciach na młode kobiety czekała niespodzianka przygotowana przez ich kolegów z klas. Chłopcy pieczołowicie i z wielkim zaangażowaniem składali z origami papierowe tulipany. Musieli się sporo napracować, żeby wyszły im piękne podarunki. Koleżanki były zadowolone i pięknymi uśmiechami podziękowały za ich zaangażowanie. Na koniec dnia Rada Rodziców przygotowała jeszcze jedną niespodziankę. W godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie z Panią Anną Piwowarczyk, stylistką, wizażystką, osobistym doradcą wizerunku, która to porozmawiała z naszymi uczennicami o modzie, trendach, stylu. O tym skąd czerpać inspiracje modowe, ale również o tym jaką rolę ubiór odgrywa w naszym życiu. Na dłuższą chwilę Pani Anna zatrzymała się przy temacie mediów społecznościowych, wyidealizowanego świata facebooka i instagrama. O tym, że każda z nas jest idealną i najlepszą wersją samej siebie. Że kobiety powinny być dobre i wyrozumiałe dla samych siebie, ale i dla innych kobiet, koleżanek. Mówiła o tym, że owszem, pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, dlatego należy ubierać się stosownie do okazji, ale też bardzo ważne jest to, jakie jesteśmy w środku, jaki mamy charakter i co mamy do powiedzenia. To było bardzo inspirujące popołudnie. Cały dzień minął uczennicom w miłej atmosferze, podkreślającej, że warto być dla siebie dobrym, że warto spędzać czas z inną kobietą, dziewczyną, koleżanką.

Kamila Dembska – przewodnicząca Rady Rodziców

Foto - MJD