Search

Szanowni Rodzice

Szanowni Rodzice:

W czasie kwarantanny:

ü  zachęcajcie dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole, Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę, dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

ü  przekażcie osobom, które będą opiekowały się Waszymi dziećmi, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;

ü  rygorystycznie przestrzegajcie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie;

ü  śledźcie na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły;

ü  jeśli macie dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Wam zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie internetowej ZUS.

 

Drodzy Uczniowie:

Przerwa w funkcjonowaniu naszej szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki. Wasi nauczyciele będą przygotowywali Wam materiały i ćwiczenia do samodzielnej pracy w domu.

W czasie pobytu w domu :

ü  odpowiedzialnie wykorzystujcie czas zawieszenia zajęć w szkole: czytajcie, uzupełniajcie swoje wiadomości, rozwijajcie kompetencje, skorzystajcie przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Waszych nauczycieli

ü  wykonujcie zadania, które przygotowali dla Was Wasi nauczyciele, każdego dnia zaglądajcie na stronę internetową szkoły www.sp3chodziez.cal24.pl,gdzie czekają na Was bieżące ćwiczenia i zadania, znajdziecie je w specjalnie utworzonej dla Was zakładce „Zadania dla uczniów podczas kwarantanny”

ü  pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie w domu, unikajcie miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

ü  przestrzegajcie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie.

 

Okres kwarantanny minie szybko, dbajcie o siebie i dobrze wykorzystajcie ten czas.