Komunikat CKE

Drodzy rodzice i drodzy uczniowie !

Na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej ukazał się komunikat o możliwości przeprowadzenie próbnych egzaminów ósmoklasisty w formie elektronicznej   w następujących terminach:

30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;

31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;

1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – język angielski.

Centralna Komisja Egzaminacyjna proponuje, aby próbny egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów), choć mamy pełną świadomość, że w warunkach domowych może to być trudne do zrealizowania.

Osoby, które chcą wziąć udział  w tej formie egzaminu  w wyznaczonych poniżej terminach wejdą na stronę www.cke.gov.pl  w celu pobrania  arkuszy egzaminacyjnych w poszczególnych dniach.

Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, będą  zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w następujących terminach:

30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;

31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;

1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Wypełnione testy odsyłamy mailem w formie PDF lub pliku Word, każdego dnia na adres szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. ,  w ściśle określonych godzinach:

·        30 marca br. (poniedziałek) - język polski, do godz. 11:15 (uczniowie z wydłużonym czasem do godz. 12.15),

·        31 marca br. (wtorek) -  matematyka, do godz. 10:55 (uczniowie z wydłużonym czasem do godz. 11.45)

·        1 kwietnia br. (środa) - język angielski, do godz. 10:45 (uczniowie z wydłużonym czasem do godz. 11.30).

Da nam to większe prawdopodobieństwo samodzielnej pracy ucznia z materiałem testowym w każdym dniu egzaminu.

Zapisując plik z poszczególnego dnia egzaminu wg. następującego schematu:

1.     imię i nazwisko kl. .. - egzamin z języka polskiego

/ np. Jan Nowak kl. 8 a – egzamin  z języka polskiego/

2.     imię i nazwisko kl. … - egzamin z matematyki

3.     imię i nazwisko kl. … - egzamin z języka angielskiego

Testy egzaminacyjne zostaną przekierowane do nauczycieli uczących do analizy wyłącznej   na potrzeby nauczyciela. Wyniki testów nie podlegają wystawieniu oceny.

Przystąpienie do egzaminu jest dobrowolne. Nasza szkoła przeprowadziła próbne egzaminy już w styczniu 2020 r. z czego nauczyciele wyciągnęli wnioski do dalszej pracy. Obecny próbny egzamin ósmoklasisty chcielibyśmy potraktować głównie informacyjnie  (tj. danie uczniom kolejnej szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie ale w nietypowych warunkach w formie zdalnej).

Uprzejmie prosimy o zadeklarowanie udziału uczniów w próbnym egzaminie ósmoklasisty    w formie zdalnej na e-dzienniku w informacji skierowanej do wychowawcy klasy do  27.03.2020 r. do godz. 14.00.