Search

„Wirtualny Dzień Dziecka - sportowe wyzwania" i niespodzianki…

Dzień Dziecka w całej Polsce obchodzony jest zazwyczaj w szkołach, jako Dzień Sportu. Dyrekcja, nauczyciele oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 też miała dla uczniów „sportowe”, choć nie tylko plany. Nie chcąc rezygnować z nich z powodu trwającej nauki na odległość – postanowili zmodyfikować formułę obchodów na „wirtualną”, aby uczniowie mogli cieszyć się, jak zawsze wspólnym świętowaniem.

1 czerwca, od samego rana czekała więc na uczniów niespodzianka – zamiast lekcji publikowanych każdego dnia przez nauczycieli na platformie e-dziennika - pojawił się jedynie scenariusz „Wirtualnego Dnia Dziecka”, poprzedzony przesłaną do każdego ucznia przez Panią Dyrektor, Hannę Lohr wiadomością.

Scenariusz przygotowany przez nauczycieli wychowania fizycznego zawierał odnośniki do strony szkoły, gdzie kolejno można było odkrywać przygotowane dla uczniów niespodzianki. Pierwszą z nich były życzenia, które złożyli (w formie filmu) dyrekcja oraz wszyscy pracujący w szkole nauczyciele (w sumie 53 osoby). Słowa wsparcia dla dzieci przekazała także w postaci filmu Rada Rodziców:

(http://www.sp3chodziez.cal24.pl/index.php/z-zycia-szkoly/201920/2554-zyczenia-oddyrekcji-i-nauczycieli , http://www.sp3chodziez.cal24.pl/index.php/z-zycia-szkoly/201920/2555-zyczenia-od-radyrodzicow).

Wśród niespodzianek dla uczniów zostało zakupionych także 40 zestawów sportowego stroju. Ten prezent został zaprezentowany uczniom w Dzień Sportu w formie zdjęć i czeka w szkole. Mamy nadzieję, że już niebawem nasi sportowi reprezentanci z dumą i sukcesami osobiście zaprezentują nowe barwy SP3 na niejednym meczu i zawodach, czego uczniom bardzo życzymy (http://www.sp3chodziez.cal24.pl/index.php/z-zycia-szkoly/201920/2556-swietujemywirtualny-dzien-dziecka-sportowe-wyzwaniaq-i-niespodzianki )

Niecodziennym prezentem były także bajki oraz szkolne lektury wybrane specjalnie na tą okazje – czytane przez jedną z mam. Można je odtwarzać w formie „słuchowisk”, do czego zachęcamy:

(http://www.sp3chodziez.cal24.pl/index.php/z-zycia-szkoly/201920/2557-dzien-dziecka-wsp3-niespodzianka-czytelnicza-dla-mlodszych-uczniow - dla młodszych, http://www.sp3chodziez.cal24.pl/index.php/z-zycia-szkoly/201920/2558-dzien-dziecka-w-sp3niespodzianka-czytelnicza-dla-uczniow-starszych - dla starszych)

Najważniejszą częścią obchodów Wirtualnego Dnia Dziecka były oczywiście WYZWANIA SPORTOWE! W przygotowanym scenariuszu znalazły się różne propozycje – dostosowane dla każdego. Uczeń decydował, jakie WYZWANIE sportowe chce podjąć, ale zachęcano oczywiście do wykonania wszystkich. Propozycje były indywidualne oraz rodzinne, na pogodę i niepogodę, a nawet takie, które mogli wykonać uczniowie chorzy, czy przebywający na czasowym zwolnieniu z ćwiczeń.Można było zbudować wspinając się wieżę z zabawek i domowych przyborów, zrobić wyścig na kartkach po wyznaczonej trasie, sprawdzić formę w biegu „po kopercie” na czas oraz na wskazanym odcinku. Były propozycje rzutów na odległość, wykonania kręgli oraz próba skłonu po kartkę na jednej nodze. Uczniowie mogli podjąć wyzwanie pod hasłem „Też tak potrafię!” czy zaprojektować dowolnie wybraną piłkę, którą wcześniej nazwano. Relacje z podjętych WYZWAŃ przesłanych w formie zdjęć i krótkich filmów były imponujące! Widać, że niektórzy zorganizowali sobie prawdziwie sportowy Dzień Dziecka, podejmując wszystkie wyzwania – część z nich prezentujemy, dziękując rodzicom za foto-relacje.

Bardzo cieszy, że mogliśmy zobaczyć tak aktywnych i uśmiechniętych naszych uczniów, a zwłaszcza ich dobrą formę fizycznej sprawności.Dziękujemy także wszystkim, którzy przystąpili do WYZWANIA, jakim był QUIZ. Sprawdzał on nie tylko wiadomości sportowe uczniów - związane ze szkołą, ale przy okazji był źródłem informacji i opinią – pomocną do zweryfikowania potrzeb uczniów związanych z zajęciami wychowania fizycznego i formy zajęć SKS. Wśród uczniów, którzy elektronicznie wysłali quiz – zostaną wylosowane upominki.

Gratulujemy dobrej formy i wszystkich prób podjęcia wyzwań!

Małgorzata Jeśko- Doręgowska