Search

Eko – akcja w „zdalnym” wymiarze…

Eko – akcja w „zdalnym” wymiarze…

W połowie maja ogłosiliśmy w naszej szkole EKO – AKCJĘ „dla lasu”. Z powodu trwającego nauczania na odległość nie mogły się odbyć w tym roku tradycyjne akcje, takie jak „Sprzątanie Świata” (22.04), ani inne związane z „Dniem bez śmiecenia” (11.05), czy „Międzynarodowym Dnie Rodziny” (15.05). Chcąc jednak zachęcić uczniów do dbania o przyrodę, a także tradycje i wartości – zaproponowaliśmy naszym „szkolnym rodzinom” weekendowy, rodzinny spacer „dla lasu” poprzez specjalne zaproszenie w formie animacji (https://biteable.com/watch/rodzinny-eko-spacer-dla-lasu-z-sp3-2561625?fbclid=IwAR0i74mmVhD7bkoWy2VruHjrAipHYgE8JKTlYCVUb11eHsxH2bJSvWOf4v0 )

Uczniowie korzystając całymi rodzinami z uroku i walorów lasu wspaniale odpowiedzieli na zaproszenie – pokazując przy tym wzorową postawę pomocnych i odpowiedzialnych osób. Swoje wyprawy i leśne „znaleziska” mali ekolodzy zaprezentowali w postaci foto-relacji.

Nasza akcja zdobyła również przychylność i pochwałę Nadleśnictwa Podanin, które w ramach współpracy i docenienia podjętej aktywności uczniów chodzieskiej „Trójki” ufundowała dziesięć drzewek. Zostały one rozlosowane spośród osób, które nadesłały zdjęcia z udziału w akcji - w miniony czwartek - przez przedstawiciela Nadleśnictwa Podanin – Panią Marzenę Kryzę na terenie szkoły. Na uczniów czekały piękne kasztanowce (losowanie udokumentowane jest na profilu FB szkoły). Po odbiór drzewek zgodnie z losowaną kolejnością zaprosiliśmy: Amelkę 5a, Julie 2b, Anastazję 5a, Olgę 2a, Weronikę 5c, Zosię 4a, Jakuba 7d, Laurę 5a, Olka 2a, Wojtka 1c oraz Anastazję z kl. 3b.

W piątek, 5 czerwca kasztanowce zostały odebrane o wskazanej godzinie przez wszystkich wyróżnionych z wielką radością i planami co do miejsc zasadzenia drzewek. Serdecznie gratulujemy Eko-postawy wszystkim uczestnikom akcji, a Nadleśnictwu Podanin za przekazane drzewka. Pozostaje nam tylko życzyć, aby się solidnie zakorzeniły i pięknie rosły…

 

Małgorzata Jeśko-Doręgowska