Search

Mistrzowie czytania.

W minionym tygodniu drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 obchodzili Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Poza przypomnieniem walorów płynących z czytania - uczniowie klas drugich zaprezentowali swoje ulubione książki z wierszami oraz przedstawili autorów literatury dziecięcej – zachęcając się przez to wzajemnie do czytania „sprawdzonych” pozycji. Każdy uczeń zaprezentował też tego dnia swoje czytelnicze umiejętności biorąc tym samym udział w klasowych eliminacjach do konkursu klas II "Pięknie czytam poezję". Trzy najwyżej ocenione przez wychowawców uczniowskie prezentacje zakwalifikowały się do finału konkursu, który odbył się w piątek, 28 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

 

Dzieci wybrały bardzo różnorodne propozycje, które zaprezentowały koleżankom i kolegom w piątkowe przedpołudnie przed wspaniałym Jury, w skład którego weszły panie bibliotekarki – Elżbieta Habet i Dominika Cieślak oraz przedstawiciel rodziców – pani Małgorzata Grabska- Kokosz. Poziom czytania był niewątpliwie bardzo wysoki, a Jury nie miało łatwego zadania w przyznaniu miejsc i wyróżnień najlepszym spośród najlepszych. Piękne czytanie wybranego wiersza, "zabawa" słowami i wspaniała intonacja rozbrzmiewała w dziale dziecięcym MBP wśród najpiękniejszej scenerii – książek – relacjonuje pani Małgorzata Jeśko-Doręgowska – organizatorka konkursu. Po osiemnastu czytelniczych występach i zgodnie z regulaminem – każdy uczestnik finału otrzymał dyplom za udział w konkursie po czym Jury ogłosiło wyniki przyznając cztery miejsca oraz trzy wyróżnienia: I miejsce zajęła Zofia Bajerska z kl. 2c, II m. – Alicja Chejnowska z kl. 2b, III m. – Zuzanna Maćkowiak z kl. 2a, IV m. – Aleksander Dembski z kl. 2b. Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Łuczak z kl. 2a, Jan Światły z kl. 2d oraz Amelia Baczyńska z kl. 2e. Dodajmy, że poza dyplomem wszyscy otrzymali nagrody książkowe – ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną za co serdecznie dziękujemy. Serdecznie wszystkim GRATULUJEMY wspaniałych umiejętności – pięknego czytania- mając nadzieję, że będzie ono również inspiracją dla innych uczniów do rozwijania tej ogromnie ważnej umiejętności. Dziękujemy szanownemu Jury za wysłuchanie uczniowskich talentów oraz pomoc w organizacji konkursu. Należy także wspomnieć, iż drugoklasiści wraz z wychowawcami regularnie goszczą w Miejskiej Bibliotece Publicznej, z którą współpracujemy realizując całoroczny projekt "Odkrywamy bo czytamy".

Małgorzata Jeśko- Doręgowska