Search

Wyjątkowa lekcja, bo z wyjątkowymi GOŚĆMI.

Tuż przed feriami zimowymi lepiliśmy gliniane serduszka w Warsztacie Terapii Zajęciowej, z działalnością której zapoznała nas pani kierownik – Małgorzata Staszewska. Nasza wizyta była jedną z inicjatyw klasowego projektu „Otwarci na siebie” w ramach którego – dzięki uprzejmości pani Danuty Drzewieckiej-Piechowiak – uczniowie klasy 2b mogli uczestniczyć w zajęciach lepienia z gliny. Spotkanie było tak twórcze i inspirujące, że za konieczne uznano stworzenie kolejnej okazji do spotkania. Właśnie dzisiaj – tym razem w słoneczny, ciepły poranek – to do nas, do Szkoły Podstawowej nr 3 – zaprosiliśmy uczestników WTZ.

 

Obie panie – wychowawca klasy, Małgorzata Jeśko-Doręgowska oraz opiekun uczestników warsztatu – pani Danuta Drzewiecka- Piechowiak powitały wszystkich obecnych i zaprosiły ich na wspólne zajęcia. W pierwszej części spotkania obejrzeliśmy film obrazujący pracę i codzienne życie WTZ. Po tym wymownym materiale „na żywo”, kolejno zaprezentowali się nasi goście. Każdy mówił przede wszystkim o swojej pracy, zainteresowaniach i pasjach, których efekty mieliśmy okazję podziwiać. Piękne rysunki, prace szydełkowe i wykonane na drutach, bądź z filcu, gliniane figurki, zredagowane książki czy fantastyczne obrazki na drewnie, to tylko niektóre z niesamowitych dzieł, które obejrzeliśmy dzisiaj z wielkim entuzjazmem i podziwem. Każdy prezentujący otrzymywał od uczniów gromkie brawa oraz symbolicznego tulipana. Twórcy tych wspaniałych dzieł podarowali również klasie swoje prace – zajmą one z pewnością szczególne miejsce, aby stały się inspiracją dla drugoklasistów do podobnego tworzenia. W drugiej części zajęć zaprosiliśmy natomiast gości na lekcję muzyki. Wspólnie rozmawialiśmy o nutach - ich „domu”, nazwach i wartościach. Uczyliśmy się wyklaskiwać rytm i śpiewać gamę. Staraliśmy się wyjaśnić – jak powstaje dźwięk i oczywiście go wydobywaliśmy – „grając” na kieliszkach z wodą oraz na dzwonkach. Na zakończenie lekcji uczniowie podarowali swoim gościom – nuty z nazwami, szablon do próby rysowania nut oraz zeszyty nut z ołówkami. Jak się okazało upominki te sprawiły wielką radość, gdyż lekcja muzyki była czymś nowym dla uczestników WTZ i bardzo im się podobała. Bardzo się cieszę, że moi drugoklasiści kolejny raz mieli okazję spotkać się z wyjątkowymi osobami, jakimi są uczestnicy WTZ. Myślę, że było to bardzo owocne przedpołudnie i z pewnością w serdecznej atmosferze. Najważniejsze jest jednak to, iż stajemy się na siebie otwarci, potrafimy się wzajemnie inspirować i doceniać swoją pracę, a tym samym akceptować innych. Bardzo dziękujemy naszym Gościom za te wartościowe doświadczenia i jeszcze raz serdecznie gratulujemy znakomitych talentów i niesamowitej determinacji w osiąganiu celu, a pani Danucie i wszystkim pracującym w WARSZTACIE gratulujemy wspaniałej pracy i tak twórczych efektów.

Małgorzata Jeśko-Doręgowska