Search

PODSUMOWANIE PROJEKTÓW: „BLIŻEJ KOREI” I „MOLE KSIĄŻKOWE”

Dnia 14 czerwca o godzinie 11:30 na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się podsumowanie projektów „Bliżej Korei” oraz „Mole książkowe”. Na spotkaniu obecni byli biorący udział w projektach uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami, zaproszeni goście oraz grono pedagogiczne. Spotkanie rozpoczęła piosenka „Mam tę moc” w wykonaniu Olgi Nowak, laureatki konkursy „Świat w muzyce”. Następnie prowadząca ceremonię Pani Justyna Wiśniewska przedstawiła zaproszonych gości: Panów Jacka Jaroszyka, Kang Hoon oraz Sim Juwon – przedstawicieli spółki Mudeung Electronics Poland, która wspierała realizację projektu, Pana Waldemara Pachowicza – sponsora konkursu fotograficznego, Panią Marię Kowalską– przedstawiciela rady rodziców oraz Panią Magdalenę Umeniuk – wicedyrektora SP nr 3.

 

Po krótkim wprowadzeniu Pani Małgorzata Jaroszyk, autorka oraz koordynatorka projektu „Bliżej Korei” wraz ze zgromadzonymi dziećmi wykonała tradycyjny koreański taniec z wachlarzami, w rytm pieśni Arirang. Kolejno odbyło się wręczenie nagród w konkursach: „Moje imię po koreańsku – alfabet Hangeul” oraz „Tradycyjne koreańskie wachlarze”, w którym asystowali goście z zaprzyjaźnionej firmy Mudeung. Po nagrodzeniu laureatów, Pani Małgorzata Jaroszyk przedstawiła prezentację multimedialną „Bliżej Korei” przybliżającą kolejne etapy projektu. Na zakończenie pierwszej części spotkania, dzieci zatańczyły „Gangnam style” współczesny koreański taniec wymyślony przez bardzo ostatnio popularnego wokalistę, PSY. Po kolejno wykonanych piosenkach, zaprezentowanych przez uczniów, przyszedł czas na odczytanie fragmentów klasowych opowiadań, stworzonych przez trzecioklasistów. Następnie Pani Justyna Wiśniewska podsumowała konkurs czytelniczy „Mole książkowe” oraz wręczyła nagrody za najlepszą okładkę, a także z pomocą Pana Waldemara Pachowicza, za udział w konkursie fotograficznym. Na zakończenie wręczono nagrody w konkursach muzycznych: „Świat w muzyce” oraz „Moja-Nasza piosenka”. Na ręce zaproszonych gości przekazano również okolicznościowe dyplomy z podziękowaniami za okazaną pomoc i wsparcie w realizacji projektów.

Małgorzata Jaroszyk