Search

Aby wszyscy mieli wakacje…

Dosłownie w ciągu trzech dni uczniowie naszej szkoły pokazali, że potrafią się zmobilizować dla szczytnego celu mimo, że myślami byli już na wakacjach. Jakub, to młodzieniec, który niestety poważnie choruje, co obecnie nie pozwala mu cieszyć się wakacjami. Pani Sylwia Szafran – chodzieska wolontariuszka Fundacji Mam Marzenie – zainicjowała więc wspaniałą akcję, aby sprawić Jakubowi radość na jego 17-te urodziny, przypadające dokładnie na pierwszy dzień tegorocznych wakacji. Panią Sylwię znamy nie od dzisiaj i dlatego nie zastanawialiśmy się nad przyłączeniem do akcji, a uczniów nie trzeba było namawiać. Poprzez rozpoczętą akcję przez małych wolontariuszy z 2b oraz przekaz nauczycielom - akcja szybko została ogłoszona wśród uczniów, którzy na przypadające na 24 czerwca urodziny przekazali dla Jakuba blisko 300 kartek z pozdrowieniami i życzeniami zdrowia, które mamy nadzieję pozwoli mu, tak jak nam wszystkim – przeżyć radosne wakacje. Serdecznie wszystkim, którzy włączyli się do akcji – w imieniu Pani Sylwii i swoim dziękuję.

Małgorzata Jeśko-Doręgowska