Search

Książki warte polecenia

Drugoklasiści przez cały rok uczestniczyli w projekcie pt. „Odkrywamy, bo czytamy”. W ramach jego realizacji i w kolejnych miesiącach roku szkolnego – poznawali inne działy literatury i rodzaje książek. W ramach projektu odbywały się też zajęcia warsztatowe przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną oraz spotkania czytelnicze z rodzicami i dziadkami w szkole. Był też ogłoszony całoroczny konkurs na najpiękniejszy zeszyt lektur zawierający nie tylko szkolne, przerabiane książki, ale przede wszystkim te, które uczniowie uznali za najciekawsze w czasie poznawania ich w zakresie różnych dziedzin. Pod uwagę brano też estetykę prowadzenia zeszytów, aby podkreślić tak jak w przypadku książek- dbałość o nie.

 

Wszystkie zeszyty zaprezentowane były w MBP celem zachęcenia odwiedzających bibliotekę do sięgania po różnorodne pozycje, a w tym samym czasie – Jury, w skład którego weszły Pani Dyrektor MBP – Dorota Grewling oraz Pani Elżbieta Habet – wspomagająca projekt przez cały rok, bibliotekarka - mogło wyłonić te najpiękniejsze i najbogatsze w zawartość zeszyty oraz ich właścicieli.

22 czerwca na spotkaniu w MBP podsumowano projekt i wręczono nagrody ufundowane przez Panią Dorotę Grewling – dyrektora MBP. Dyplomy, specjalne medale oraz nagrody książkowe za wyróżniający się zeszyt drugoklasisty otrzymali:

Olaf Skotarczak kl. 2d, Julia Kubacka kl. 2d,Kamil Niedopytała kl. 2d, Zuzanna Popek kl. 2d, Laura Wieczorek kl. 2b, Małgorzata Dygułła kl. 2e, Wojciech Laskowski kl. 2c, Zuzanna Musiał kl. 2f, Antonii Babczyński kl. 2e, Zuzanna Maćkowiak 2a, Zofia Bejma kl. 2b, Nikodem Ryczek kl. 2b.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Małgorzata Jeśko –Doręgowska, autor projektu.