Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie

Za nami już IX edycja konkursu. Uczniowie znowu nie zawiedli. Zebraliśmy ponad 4500 kg kasztanów i żołędzi, które zostaną przeznaczone na karmę do zimowego dokarmiania zwierząt wolnożyjących na terenie Nadleśnictwa Podanin. Zajęliśmy czwarte miejsce w ogólnej klasyfikacji. Szkoła ponownie zyskała sprzęt komputerowy. Miło mi również poinformować, że pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajęła uczennica naszej szkoły. Martynka Przysiecka z klasy 4b zebrała aż (!) 1263 kg kasztanów. GRATULUJEMY!

Dziękujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za zaangażowanie!

Poniżej szczegółowe informacje i wyniki od Nadleśnictwa Podanin.

MB

INFORMACJA NADLEŚNICTWA PODANIN - WYNIKI 2020

„ Palić, nie palić – oto jest pytanie?” – rozstrzygnięcie konkursu powiatowego.

Uczniowie naszej szkoły corocznie biorą udział w konkursie organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Chodzieży pod nazwą „ Palić, nie palić – oto jest pytanie?”.  W tym roku   przedmiotem konkursu było napisanie apelu do rówieśników nt. używania e-papierosów który:

- propaguje zdrowy styl życia wolny od inhalowania e-papierosów,

- poszerzy wiedzę uczniów na temat negatywnych skutków używania e-papierosów,

- promuje nieużywanie e-papierosów szczególnie w środowisku młodzieży szkolnej,

- kształtuje postawy asertywne wobec osób inhalujących e- papierosy.

W wyniku obrad komisji konkursowej etapu powiatowego Olga Kulesza z klasy 6a została laureatką II miejsca.

Serdecznie gratulujemy!

Oto apel Olgi

Drodzy Koledzy, drogie Koleżanki !

W życiu czeka na nas wiele pokus, np. palenie e-papierosów. "Palić, nie palić- oto jest pytanie?"

Często próbujemy papierosów, aby zaimponować innym, czasami z ciekawości, ale czy warto? Nie warto! Palenie nie sprawi, że będziemy fajniejsi!

Dbamy o siebie, aby podobać się innym, a nie myślimy o tym, że, paląc, nasza cera staje się szara, dłonie żółkną, a ubrania nieładnie pachną. Czy to jest atrakcyjny wygląd? Chyba nie, a na tym nam przecież zależy. Paląc papierosy, zatruwamy siebie nawzajem. Zaczyna się od braku koncentracji, zmęczenia, gorszego samopoczucia - ma to wpływ na nasze oceny w szkole i zdrowie. Teraz o tym nie myślimy, ale stając się palaczem, szkodzimy swojemu zdrowiu- zabijamy sami siebie. Palenie kończy się poważną chorobą lub nowotworem.

Czy naprawdę warto palić - moi drodzy?! Wasz wybór, jak pokierujecie swoim życiem. Palenie to uzależnienie, z którym często zostaje się samemu. Nie palcie! Nie warto!

wasza koleżanka

Dzień Życzliwości 20.11.2020

Życzliwość to jedno z tych haseł, które instynktownie rozumiemy. Nawet najmłodsi spośród nas bez trudu podają jej liczne przykłady, wszyscy zgadzamy się też ze stwierdzeniem, że życzliwość to dobra droga, to coś, na co warto postawić.

A jednak w codziennej gonitwie i ciągłym stresie życzliwość czasem ginie. Zapomina się o niej, bo sądzi się, że istnieją ważniejsze od niej zadania. Unika się jej, bo się wydaje czasem niezręczna, bo nie wiemy, co i jak należy powiedzieć.

Tak to już jest, że rzeczy najbardziej oczywiste też wymagają tego, by je pielęgnować, by dać im trochę miejsca i światła.

Nam się chyba w piątek udało. Przypomnieliśmy sobie, co życzliwość nam oferuje i że niektóre rzeczy potrafi zmienić bardzo głęboko. Wspomnieliśmy o tym, że życzliwość nie zawsze jest skierowana na zewnątrz i że każdy dla siebie również powinien zadbać o dobre słowo. Stworzyliśmy też setki ciepłych myśli i serdecznych życzeń. Wszystkie z nich mają ogromną moc, ponieważ tworząc je, zmieniamy nieco nasz umysł, budujemy w nim otwartość, spokój i… życzliwość.

Życzymy Wam, byście umieli uśmiechać się do życia!!!

Barbara Pilarska

Joanna Donderowicz

Życzenia życzliwości i przyjaźni

Szanowni Państwo,

na przekór splotom zdarzeń i szarościom dni pragniemy przekazać najszczersze życzenia życzliwości i przyjaźni.

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy zrealizowany we współpracy z Chodzieskim Domem Kultury muzyczny projekt "All You Need Is Love", zainspirowany piosenką zespołu The Beatles i stworzony z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień:

Wspólnie śpiewając chcemy zanieść światu przesłanie miłości, życzliwości i radości.

Stowarzyszenie Oświatowe Dobra Szkoła

Konkurs Biblioteki Publicznej w Chodzieży

Szanowni Państwo!

Zapraszamy uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych powiatu pilskiego, chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, wągrowieckiego oraz złotowskiego do udziału w konkursie plastycznym z atrakcyjnymi nagrodami, pn. „Książka – moje okno na świat w czasie pandemii”. Konkurs ma na celu m.in. rozwijanie kreatywności, wyobraźni i wrażliwości artystycznej oraz zaakcentowanie terapeutycznej roli książki. Na prace czekamy do 11 grudnia br. Ogłoszenie wyników odbędzie się za pośrednictwem strony internetowej w dniu 16 grudnia 2020 r.

Z poważaniem Anna Musolf Biblioteka Pedagogiczna w Chodzieży

Regulamin >>