Search

Serdeczność nie tylko w WALENTYNKI

Za oknami nadal biały śnieg i mroźne powietrze, ale dzisiaj - z okazji WALENTYNEK nie zabrakło również ciepłych serc.

Była tematyczna gazetka, watentynkowa poczta wśród najmłodszych, którzy obdarowali się pięknymi kartkami i lizakami. Samorząd Szkolny zadbał i o skrzynkę na Walentynki, aby mniej odważni - mogli przesłać życzenia anonimowo, a które ozdobią "ściankę samorządu". Czym są WALENTYNKI? Odpowiedzi szukano i podczas zdalnej lekcji, na której można było podzielić się refleksjami dotyczącymi święta przypadającego 14 lutego oraz złożyć życzenia całej klasie. Spotkania były okazją do rozmów o szacunku do siebie i kulturze wypowiedzi. Mówiono także o ważności sprawiania sobie symbolicznych przyjemności, którymi są także dobre słowa, pochwały i komplementy, np. "Lubię z Wami spędzać czas", a które zbyt rzadko wypowiadamy. Mamy nadzieję, że takie lekcje nie będą tylko pamiątkową, czerwoną kartką, ale przede wszystkim świadomą serdecznością wobec innych.

MDJ